PROJEKT BODY

EDUKACYJNA KAMPANIA SPOŁECZNA.
ZDOBĄDŹ WIEDZĘ O WŁAŚCIWOŚCIACH MLEKA MAMY
I WYMIEŃ JĄ NA NOWE BODY DLA SWOJEGO DZIECKA.

MLEKO MAMY TO PRAWDZIWY CUD.

Ciągle dowiadujemy się o nim czegoś nowego.
Najnowsze badania zwracają uwagę na zależność pomiędzy karmieniem mlekiem matki, a zmniejszonym ryzykiem chorób cywilizacyjnych w przyszłości, w tym m.in. otyłości w dorosłym życiu.

A trzeba wiedzieć, że dziś otyłość staje się epidemią krajów rozwijających się i rozwiniętych. Niestety, dotyczy to w coraz większym stopniu Polski. Badania pokazują, że polskie dzieci tyją najszybciej w Europie. Nadwagę ma już ponad 20% dzieci i młodzieży. Tendencja jest, niestety, wzrostowa*

* źródło:
https://www.unicef.pl/Co-robimy/Publikacje/Warunki-i-jakosc-zycia-dzieci-w-krajach-rozwinietych

mama dziecko
kompozycja bodziakow

CZY MAMY WPŁYW NA POWSTRZYMANIE TEGO ZJAWISKA?

Odpowiednio zbilansowana dieta, począwszy od ciąży, po niemowlę i małe dziecko, kształtuje właściwe nawyki żywieniowe na przyszłość. Niemniej, nigdy nie jest za późno, aby myśleć o krótko- i długofalowych korzyściach zdrowotnych płynących m.in. z optymalnego odżywiania. Musimy przy tym pamiętać, że to my, dorośli, jesteśmy przykładem dla naszych dzieci.

Dzisiaj naukowcy już wiedzą o oddziaływaniu mleka mamy na przyszłe zdrowie dziecka. Czas, by ta wiedza stała się powszechna i dostępna.

Dlatego właśnie powstał Projekt Body - edukacyjna kampania społeczna. Zwracamy uwagę Mam, poprzez odwołanie się do pożądanego przez każdą z nich dziecięcego body i udział znanej i lubianej dziennikarki, Beaty Sadowskiej.

Jako świadoma mama, Beata doskonale rozumie jaki wpływ na późniejszą przyszłość dziecka ma każdy, nawet najdrobniejszy szczegół. Wiedza w tym momencie staje się największym dobrem, bo małe rzeczy tak ważne są.

TO CO, STARTUJECIE Z NAMI?